Připojení k Internetu po dobu nákazy COVID-19

Všem zájemcům o připojení k naší síti nabízíme v případě samoinstalace či případně za podpory technika po telefonu první tři měsíce služby zdarma! Všechny instalace svépomocí zvýhodňujeme až do odvolání. Dále všechna připojení pro nové klienty po dobu trvání pandemie způsobené koronavirem SARS-CoV-2 původně ... Read More »

24th Mar 2020
Koronavirus - omezení provozu

Z důvodu vládních omezení díky nákaze COVID-19 jsme nuceni omezit provoz. Naši zaměstnanci pracují z domova. Vyřízení objednávek může trvat delší dobu než je obvyklé. Administrační zásahy na serverech plánujte prosím s naším technickým oddělením dopředu. Děkujeme za pochopení

20th Mar 2020
Připojení KVM

Ke všem vyhrazeným serverům, které touto funkcionalitou nedisponují, byla připojena jednotka vzdáleného přístupu (IP-KVM). Tuto funkci poskytujeme až do odvolání zdarma. Potřebujete-li například instalovat nový kernel, vyladit firewall, atp. vyžádejte si přístupové údaje.

12th Feb 2020
Blížící se vichřice

Vzhledem k hlášeným výstražným informacím viz.: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html se prosím připravte na případné výpadky služeb zaviněné např. přetrhaným vedením elektrického proudu či dalšími komplikacemi z toho vyplývajících. Děkujeme za pochopení. 

9th Feb 2020
System upgrade

Vážení zákazníci, systémy budou dnes upgradovány. Pokud zákaznické centrum není k dispozici, zkuste to znovu později. Výpadek bude několik minut.

13th Jan 2020
Vánoce 2019 - FinalTek freeze

Vážení zákazníci, dovolte mi Vás informovat o plánovaném network freezu v celé naší síti ve dnech 13. 12. 2019 - 5. 1. 2020 včetně. V těchto dnech nebudou na naší síti probíhat žádné plánované práce ani konfigurační změny. Nebudou prováděny žádné změny na naší infrastruktuře. V těchto dnech bude k dispozici ... Read More »

4th Dec 2019
V-server: nové OS pro VPS

Aktualizovali jsme obrazy operačních systémů pro naši službu V-server. Tyto obrazy slouží pro automatickou instalaci během několika sekund. Ostatní operační systémy jsou přístupné formou ISO souboru (virtuální CD-ROM). K dispozici jsou: Windows Server 2019 64bit Windows Server 2016 64bit Debian GNU/Linux 10 (Buster) ... Read More »

18th Nov 2019
Debian 10.2

16.11.2019 byla vydána nová verze operačního systému Debian GNU/Linux, aktualizujte své systémy!

18th Nov 2019
Aktualizace klientského centra

Vážení zákazníci,
v pondělí v odpoledních hodinách dojde k aktualizaci software našeho zákaznického centra. Během toho nemusí být dostupné všechny funkce. Pokud nebude nějaká funkce dostupná, zkuste to prosím později.

15th Nov 2019
Nové měření rychlosti

Vážení zákazníci, dnešním dnem byl aktivován náš nový veřejný server pro měření ryclosti v síti Ookla Speedtest.net Starý již výkonem nevyhovoval, proto byl odstaven. Server je připojen 1Gbps linkou a disponuje dostatečným výkonem pro multivláknová měření. Primárně je určen našim zákazníkům využívajících ... Read More »

6th Nov 2019